سخن روز /
افتتاح اولین روستابازار استان مرکزی
1400/01/11
اولین روستابازار استان مرکزی در شهرستان تفرش افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان مرکزی دکتر هاشمی مدیر تعاون روستایی استان مرکزی با بیان این خبر افزود: در تلاش هستیم که دومین روستابازار استان مرکزی را در آینده نزدیک و در شهرستان اراک راه اندازی نماییم.
 وی همچنین با اشاره به پتانسیل بالای استان مرکزی در حوزه کشاورزی آمادگی مدیریت تعاون روستایی استان مرکزی را در تامین و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در روستابازارهای کشور عنوان نمود.
همچنین چندی پیش محمدعلی طهماسبی، مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی نیز در گفتگو با صدا و سیما اظهار داشت: یکی از بندهای اساسنامه سازمان تعاون روستایی ایران، کوتاه کردن فاصله‌ها بین تولید و مصرف است که بر همین مبنا، در قالب طرح روستابازار، شرایطی فراهم شده که تولیدات روستایی به صورت نمایشگاه و فروشگاه‌های ثابت از طریق امکانات فروشگاهی سازمان تعاونی روستایی عرضه شود.

وی گفت: به این ترتیب فروشگاه‌هایی از طریق سازمان تعاونی روستایی در استان‌ها و شهرهای مختلف دایر شده و تولیدات روستایی در این فروشگاه‌ها عرضه می‌شود که هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت شرایط مناسبی دارند.

مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی افزود: این فروشگاه‌ها در شهرهای بالای 25 هزار نفر و همه کلانشهرها افتتاح خواهند شد و با کاهش فاصله تولید و مصرف امکان عرضه محصولات استاندارد روستائیان را فراهم می‌آورد.

طهماسبی گفت: این طرح در مرحله آغازین قرار دارد و به صورت پایلوت در شش شهر استان خراسان رضوی اجرایی شده که امیدواریم به زودی شاهد اجرای طرح در سراسر کشور و ارائه محصولات روستائیان با کمترین واسطه به مردم باشیم.

 
تعداد مشاهده خبر125 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal