سخن روز /
فعالیت 4 شهرک گلخانه ای در قالب شرکت تعاونی در استان مرکزی
1399/10/27

مهدی شعبانی معاونت فنی و بازرگانی مدیریت تعاون روستایی استان مرکزی در گفتگو با شبکه ایران کالا با اشاره به تعاونی روستایی گفت: هرچند استان مرکزی یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود اما همواره کشاورزی اهمیت ویژه ای در استان داشته است و توجه به گلخانه ها برای ما در اولویت بوده است.

وی ادامه داد: در استان چهار شهرک گلخانه ای در قالب شرکت تعاونی در 3 شهرستان در حال فعالیت هستند. در شهرستان محلات که پایتخت گل ایران است در زمینه پرورش و تولید گیاهان دارویی فعالیت داریم. در این گلخانه ها برای بیش از 500 تا 600 نفر اشتغال زایی شده است.

شعبانی تصریح کرد: تنوع محصولات در گلخانه ها دیده می شود که در شهرک گلخانه ای مهرگان انواع صیفی جات تولید می شود. صادرات خوبی توسط اعضای تعاونی به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه داشتیم اما متاسفانه طی یک سال گذشته به دلیل شیوع بیماری با مشکلاتی مواجه شده ایم.

معاونت فنی و بازرگانی مدیریت تعاون روستایی استان مرکزی بیان کرد: اساس کار ما استفاده از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی است که تاکنون در همین راستا به 140تا 150 فارغ التحصیل زمین واگذار شده و اکنون مشغول فعالیت هستند.

تعداد مشاهده خبر139 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal